Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Про асамблею (УМА)

Шкільне самоврядування – це форма організації життєдіяльності учнівського колективу, що забезпечує його розвиток при досягненні основних навчально-виховних цілей.

Лідери учнівського самоврядування Черкаських загальноосвітніх навчальних закладів з 2007 року об’єднані у міську Учнівську міжпарламентську асамблею – УМА. Це об’єднання не лише голів шкільних парламентів, але небайдужих, творчих, активних старшокласників шкіл міста. Статут організації був затверджений загальними зборами асамблеї. Згідно цього документу щороку асамблейці обирають керівний орган – трьох спікерів, які несуть однакову відповідальність за реалізацію усіх проектів асамблеї. Загальні збори також затверджують структуру роботи на рік – визначають напрямки роботи і створюють відповідні комітети – сектори (прес-центр, благодійний, культурно-масовий, спортивний тощо). Кожен із членів асамблеї свідомо і самостійно визначає напрямок своєї діяльності в УМА.

Бажаючи стати членом УМА, старшокласники заповнюють анкету, у якій мають вказати власний досвід діяльності у шкільному самоврядуванні і проектні пропозиції для реалізації на міському рівні. Активісти вчаться обґрунтовувати свої проекти, розробляти план їх здійснення та реалізувати його спільно з іншими членами асамблеї.

Прикладом цієї ініціативи можна назвати такі загальноміські проекти УМА:
-    Міський конкурс на кращу організацію учнівського самоврядування.
-    Конкурс - випробування  «Лідер»
-    Благодійні проекти «Відкрий своє серце», «Подаруй дитині усмішку».
-    Участь у Всеукраїнських проектах «Почути всіх», «Добро починається з тебе», «Зробимо Україну чистою»
-    Зустрічі з відомими людьми міста
-    Міський чемпіонат з футболу серед шкільних команд.
-    Міський чемпіонат з баскетболу серед шкільних команд.
-    Квест «Тарасовими шлахами».
-    Флеш-моб «Повертайся живим!».
-    Благодійні проекти.