Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Департамент освіти та гуманітарної політики виграв суд у справі Макаренко

Відбулося третє судове засідання у справі Макаренко. Провадження було відкрите 24 лютого цього року. Але у зв’язку з оскарженням ухвали про відкриття провадження, фактичний розгляд справи розпочали 1 червня.

Останнє судове засідання було досить емоційним, оскільки в якості свідків позивач залучила батьків та деяких учителів школи. Після надання свідчень вони були вільними слухачами та присутніми під час усіх засідань.

- Справа Макаренко була досить складною, - говорить головний спеціаліст сектору юридичної роботи Ірина Яровенко. - Суспільство розділилося на 2 групи. Тим паче, ми були першопрохідцями в цій справі. Але ми повинні пам’ятати, що педагог – це людина, на яку не тільки нормами людської моралі, а і законом покладений обов’язок завжди і при будь-яких обставинах залишатися взірцем та еталоном для майбутніх поколінь.

 Суд повністю підтримав позицію департаменту освіти та гуманітарної політики щодо підстав та процедури звільнення. Сама ж Наталія Макаренко говорить про те, що буде до кінця відстоювати неправомірність свого звільнення. Проте, враховуючи чинне законодавство, міжнародне право щодо захисту дітей, їх прав та інтересів, можна вважати, що для задоволення її апеляційної скарги підстав бракує.

Нагадаємо, 2009-го року був звільнений педагог 32-ї школи "за вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи". Дана справа була вирішена на користь департаменту.