Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Перша міська гімназія святкувала 135-річчя

6 листопада у Палаці культури «Дружба народів» відбулися урочистості з нагоди 135-річчя Першої міської  гімназії.

Програма святкових заходів була великою і насиченою. Численні гості ознайомилися з славетною історією Першої міської  гімназії, яка заснована у 1880 році. Супроводжувалося дійство театралізованими ремарками та відеорядом.

Ведучі свята згадали поіменно всіх, хто причетний до ювілею, хто творив історію школи. Згадали випускників школи — гордість школи — її вихованці, які здобувши вищу освіту, стали науковцями, керівниками, політиками, вченими, офіцерами.

Як наголосив нинішній директор Першої міської гімназії Сергій Іванович Саєнко, за всі роки існування маємо більше 10 тисяч випускників:

– Можна сказати, що гімназія випускає громадян світу, адже немає країни, де б не було наших випускників. І завітавши до нас, в гімназійних куточках можна побачити їх імена. У нас прекрасне і багате минуле, і також буде велике і прекрасне майбутнє. На сьогодні у нас навчається 665 учнів у 22 класах, працює 68 вчителів. Ми є полілінгвіністичною гімназією і працюємо в багатьох міжнародних проектах. Наша гімназія також науково-дослідницький заклад. У своїй роботі досягаємо значних результатів. У багатьох куточках світу добре знають Першу міську гімназію, як відомий бренд якості освіти, глибоких знань, володіння багатьма іноземними мовами, патріотизму та шляхетності.

Окремо Сергій Іванович звернувся до ветеранів педагогічної праці, які творили її історію, серед яких у залі був присутній і Лев Рафаїлович Каган, що має поважний вік та не припиняє спілкування з гімназією, відвідуючи її кілька разів на рік.

Були цього дня тут щирі слова вітань від представників обласної та міської влади, представників Національної академії педагогічних наук України, столичних  шкіл-патнерів та колишніх випускників, були й обіцянки підтримувати заклад. Всі, хто в цей день вітав гімназію зі святом, бажали закладу процвітання, світлого майбутнього та відзначити ще не один ювілей у своїй історії.

Від міської влади привітав Першу міську гімназію  заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Черкаської міської ради Станіслав Овчаренко, який вручив Почесні грамоти педагогічним працівникам гімназії за заслуги в реалізації державної політики, вагомий особистий внесок  в розвиток освіти нашого міста, високий професіоналізм, зразкове виконання посадових обов’язків, педагогічну майстерність, впровадження сучасних методів навчання дітей та учнів,  молоді та з нагоди 135-річчя.

Представники Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради на чолі з заступником директора департаменту – начальником  управління освіти Євгеном Степко вручили подарунки та  29 Почесних грамот за підписом директора Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марини Бакланової працівникам гімназії за багаторічну працю на освітянській ниві, сумлінне виконання обов’язків, вагомий внесок у навчання, виховання й розвиток підростаючого покоління та з нагоди 135-річчя створення Першої міської гімназії.

Серед численних дарунків та відзнак колектив Першої міської гімназії  отримав високі нагороди (вітальну адресу та Почесну грамоту) від Національної академії педагогічних наук України та Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України за успіхи в полілінгвістичному навчанні, культурному вихованні учнів і здійсненні міжнародного співробітництва. Директор гімназії Сергій Саєнко отримав медаль імені М. Д. Ярмаченка. Відзначили також роботу і заступника директора гімназії Надії Анан’євої.

Феєричними були музичні дарунки від  гімназистів, представників столичних шкіл-партнерів  та професійних колективів, серед яких: самодіяльний ансамбль танцю «Черкащанка», студентського джазового оркестру черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського «Біг-бенд»  та інші.

Більш детальна інформація про Першу  міську гімназію за посиланням