Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Про здобутки у сфері культури м. Черкаси 2017 року і плани на 2018 рік розповів Ігор Волошин

У прес-центрі «Нової Доби» талановиті діти міста, їхні наставники, директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР та начальник управління культури департаменту розповіли про свої досягнення та здобутки.

У 2017 році заклади, підпорядковані управлінню культури, активно брали участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, наполегливо працювали над покращенням матеріально – технічної бази своїх установ, активно долучалися до організації культурного дозвілля громадян та створення загальноміських свят.

У 2017 році звання  «Народний аматорський колектив» присвоєно 3-м колективам міського Будинку культури ім. І. Кулика:

 - Театру хореографічних  мініатюр «АРТАНІЯ», керівник Анатолій Рубан;

- аматорському хоровому колективу «Джерело», керівник Анатолій Рибак;

- колективу образотворчого мистецтва Art-студія «Глорія», керівник Ганна Чуприна.

Слід відзначити, що черкаський колектив «Театр хореографічних  мініатюр «АРТАНІЯ»,  відзначив у 2017 році  20-річчя своєї творчої діяльності,  а жіночий гурт «Буднітай» відсвяткував 10 річний ювілей.  

Радіємо ми також успіхам вихованців мистецьких шкіл - в році, що минув,   88 учнів шкіл естетичного виховання брали участь у Всеукраїнських конкурсах талановитих та обдарованих дітей, з них  89 стали переможцями цих конкурсів, отримавши гран-прі та дипломи за 1, 2, 3  місця, - зауважив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. - Гідно представляли Черкащину вихованці черкаських мистецьких шкіл у міжнародних конкурсах. Творчі здобутки продемонстрували  191  учнів, з них  177 – отримали перемогу.

Для заохочення учасників конкурсів та підтримання престижності музичної освіти встановлено стипендії міського голови переможцям конкурсів, які діти отримуватимуть щомісячно протягом навчального року. 

- Ми дуже часто беремо участь у конкурсах різних рівнів, виборюємо перемоги, - говорить Каріна Голубєва, учениця Черкаської дитячої музичної школи ім.Лисенка, степендіатка міського голови, неодноразова переможниця  конкурсів. - Моя мрія вступити до консерваторії та стати відомою оперною співачкою.

Ігор Волошин звернув увагу на покращенням умов для навчання дітей.

- Дякую міському голові та депутатському корпусу, що звертають увагу на покращенння матеріально-технічної бази шкіл музичного та естетичного виховання. Так, у 2017 році за рахунок бюджетного фінансування були проведені наступні роботи:

-         ремонт приміщення класів та проведення локальної мережі інтернет  дитячої музичної школи № 1 ім. Миколи Лисенка;

-         розроблено проектно-кошторисну документацію та виконано реконструкцію будівлі дитячої музичної школи № 2, здійснено вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій горищного покриття та поточний ремонт класу цієї школи;

-         проведено ремонт санвузлів, ремонт вхідної зони, заміна каналізації та ремонт кабінету у дитячій музичній школі № 3;

-         тривають роботи по реконструкції 2 корпусу дитячої школи мистецтв, виконано 20 % обсягу робіт;

-        виконано поточні ремонти дитячої музичної школи № 5;

-         завершено капітальний ремонт фасаду дитячої художньої школи імені Данила Нарбута.

Загалом було виділено 6 млн. гривень на ці роботи, - зазначив освітянин.

Наш департамент продовжує розвивати культурні відносини з національними общинами, які проживають на території міста Черкаси, - говорить начальник управління культури департаменту Валентина Шепецька. -  В поточному році плануємо розпочати співпрацю із Радою національних спільнот України в частині культурних подій – форумів, фестивалів тощо.

Багато заходів, присвячених визначним датам кримськотатарського народу, на пропозиції Рафата Чубарова, заплановано на 2018 рік; активно співпрацює з німецькою общиною централізована бібліотечна система Черкас,  проводять спільні свята, вечори; міські товариства брали активну участь в обласному святі творчості національних меншин «Єдина родина».  

На завершення конференції талановиті вихованці порадували всіх присутніх своїм неповторним співом.