Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Сергій Воронов: Треба давати шанс молоді і без досвіду роботи

Директор департаменту освіти і гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов свого часу обійшов понад 100 різних співбесід, перш ніж знайшов роботу. Про це він повідомив на круглому столі щодо розробки Національного плану дій та рекомендацій щодо зайнятості молоді від Черкаської області, організованому обласним молодіжним ресурсним центром спільно з Управлінням у справах сім`ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

– Я став наслідком не вивчення ринку праці в Україні. І це проблема для держави. Ринок праці мають досліджувати більш фахово. Я вчився на Міжнародних відносинах, тобто на дипломата, але виявилося, що потреб в такій кількості дипломатів не було. І довелося вчитися ще і шукати себе в іншій сфері. Тому важливо складати зараз плани щодо працевлаштування молоді, щоб потім не виникало проблем, – зауважує Сергій Воронов.

Він зазначив, що департамент освіти працює в цьому напрямку, зокрема, в сфері професійно-технічної освіти.

– Ми витрачаємо близько 40 тисяч гривень на навчання людини, яка потім їде працю.вати за кордон і збагачує економіку іншої країни. Це неефективне використання коштів бюджету Черкас. Тому напрацьовуємо ті плани, які б допомогли утримати молодь тут. Так, укладаємо трьохсторонні договори з роботодавцями, які були б зацікавлені в робітниках, – каже Сергій Воронов.

Бракує працівників і в департаменті, тож він запрошує молодь на роботу. При цьому чиновник зазначив, що може розглядати кандидатів і без досвіду роботи.

– Ми живемо в динамічному віті, де доводиться пристосовуватися до нових обставин і старша людина не завжди готова пристосовуватись, хоч і має багато років досвіду роботи. Тож я закликаю інших і сам проводжу таку політику, коли треба давати шанс молоді навіть без досвіду роботи, – каже Сергій Воронов.

за інформацією інтернет-ресурсу: procherk