Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У Черкасах пройшов мистецько-патріотичний фестиваль "Вшануємо гідних"

Фестиваль провели до Міжнародного дня волонтера та з нагоди Дня Збройних сил України в спортивному комплексі «Будівельник». АТОвців, доброчинців та активістів відзначили міськими нагородами та цінними подарунками.
Відкрили фестиваль актори, показавши надзвичайну постанову, яка зачепила кожне серце. Створив цю ідею черкаський режисер Олександр Бондаренко. У ній він щиро, від душі відтворив хронологію подій антитерористичної операції на сході України. Учасниками вистави стали майже 200 виконавців.

Для відвідувачів заходу працювала виставка зброї, підготована Клубом юних моряків Черкаської міської ради. Також незабутнім стали майстер-класи у різних видах бойового мистецтва вихованців спортивної школи «Вулкан» та клубу карате «Буші-до».

Перед церемонією нагородження усіх, хто не повернуся з війни, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що сьогодні в нашій країні долею військових переймається майже кожна українська родина.

– Тисячі волонтерів своєю щоденною працею допомагають фронту. Серед них – матері, сестри, батьки, які зазнали гіркоту втрати. 26 українських синів родом із Черкас поклади своє життя задля цілісності держави й заради миру в ній, – сказав у вітальному слові під час фестивалю Анатолій Бондаренко. – Шановні наші захисники – волонтери, військові! Ви та надійна броня і опора цілісності нашої держави. Від імені виконавчого комітету та міської ради дякую кожному з вас за ваш героїзм, мужність та небайдужість до долі рідної держави. Мирного неба над Україною.

За мужність та героїзм, проявлені під час бойових дій у Донецькій та Луганській областях, активну волонтерську діяльність, небайдужість до чужого горя, за дотримання військових традицій і примноження звитяг українського народу понад 30 черкащан відзначили нагрудним знаком «За мужність і героїзм», наручними годинниками та подяками.


Ці відзнаки їм вручив Анатолій Бондаренко. Серед нагороджених – захисники Донецького аеропорту, учасники оборони селища Піски, Авдіївки, Станиці Луганської, Маріуполя, боїв за Слов’янськ та Краматорськ, захисту гори Карачун, а саме: Валерій Бєльтіков, Володимир Андрущенко, В’ячеслав Тарасюк, Віктор Черниш, Ігор Іващенко, Юрій вернигора, Олег Волощук, Андрій Барановський, Павло Рассохін, Олег Пухайло, Сергій Решітька, Віталій Мельниченко, Руслан Герасимов, Олег Калашник, Євгеній Ульянов, Володимир Шаповал, Ігор Сорока, Олександр Борисенко, Сергій Очеретяний, Сергій Коваленко, Тарас Теліженко, Дмитро Стефанов,Олександр Гронський, Ігор Ткаченко, Олександр Кугота, Борис Резнік, Тарас Щербатюк, Андрій Рясик, Мар’яна Павленко, Олександр Бутенко, Ярослав Приходько.

 - Ми намагалися достукатися до серця кожної людини, яка відвідала захід, та показати, що війна може бути дуже близько - зауважує заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Марина Бакланова

Також за активну участь у заходах з національно-патріотичного виховання та волонтерську діяльність подяками міського голови нагороджено Марію Романовську, ученицю гімназії № 9, Андрія Косова, учня ЗОШ № 32, Нікіту Шаблевського, учня гімназії № 31, Діану Конюшек, ученицю ЗОШ № 25, Діану Воловіченко, ученицю ЗОШ № 26, Владислава Ніхоцу, учня СШ № 28, Євгена Нажу, учня ЗОШ № 30, Олександра Закутнього, голову батьківського комітету СШ № 20, Ольгу Бузицьку, заступника директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 8, Дитяче громадське об’єднання клуб Інтеракт, який діє на базі Першої міської гімназії.