Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Виконком затвердив закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти міста Черкаси

Сьогодні під час засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради затвердило питання про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти міста Черкаси.

Як уже відомо, після прийняття нового закону “Про освіту”  змінився і порядок прийому дітей до першого класу. Відтепер ніяких конкурсних відборів. За новим законом, за кожною школою закріплять певну територію, майбутні першокласники, які проживають на території обслуговування школи, матимуть право на першочергове зарахування до неї.

Під час обговорення у одного з членів виконкому виникло питання по 11 школі, яка є російськомовною. За словами директора департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергія Воронова, з нового навчального року всі перші класи міста навчатимуться за єдиною програмою, і всі вони будуть україномовними.

Також було озвучено пропозиції закріпити деякі житлові будинки за іншими школами. Так, будинок по вул. Смілянська, 2, який закріплена за 3 школою, закріпити за 17-ою, будинок по вул. 30 років Перемоги, 42, який закріплений за школою №30, закріпити за школою №26.

Виникли і питання і по 1 міській гімназії. Певна частина території, передбачена на неї, тепер належитиме до 6 школи. За словами Сергія Воронова, батьки вільні обирати навчальний заклад самостійно, однак пріоритет все ж надаватиметься за територіальним принципом. Всі інші мають подавати заяви на вільні місця. До 7 червня майбутні першокласники можуть подавати заяви на вступ до навчального закладу.

Дехто з присутніх на засіданні активістів висловив думку стосовно того, що такий розподіл є несправедливим і фактично ділить дітей на «хороших» і «поганих». За словами заступника міського голови Юрія Ботнара, проблема ще й в тому, що новий закон практично дає привід для розквіту корупції — це непоганий шанс зробити «бізнес» людям, які заробляють на видачі довідок.

vycherpno.ck.ua