Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

У Черкасах вдруге пройшов Всеукраїнський театральний фестиваль «FORTUNA fest»

24 вересня, завершився другий Всеукраїнський театральний фестиваль аматорських колективів «FORTUNA fest-2017». Ще зранку тривали майстер-класи і навіть відбувалися вистави, проте вже по обіді було підбито підсумки, визначено переможців, вручені дипломи і подяки.

Фестиваль максимально повно виконав усю програму, а вона була насиченою. На сцені малого залу було показано 10 вистав, що брали участь у конкурсній програмі фестивалю, та ще дві – поза конкурсом. Це були вистави-подарунки для всіх поціновувачів театрального мистецтва від акторів Черкаського міського Палацу молоді («Усі хочуть кохання») та від Київської драматичної театр-студії «Яблоко» (вистава «Идеальная женщина, или Баба моей мечты»).

Було проведено вісім майстер-класів (з акторської майстерності, сценічної мови, театральної хореографії, сценічного падіння, режисерської майстерності, сценічного гриму, вокальної майстерності та зі сценічного фехтування).

Своєрідним іспитом для учасників фестивалю була проведена після всіх цих навчань тренінг-вистава. Для участі в ній кожен колектив відрядив одного-двох акторів.  У підсумку вісім акторів з різних колективів за досить обмежений проміжок часу поставили гумористичну сценічну мініатюру за мотивами української народної казки «Пан Коцький». Результат перевершив сподівання: дійство вийшло яскравим, оригінальним, з несподіваними знахідками й рішеннями і викликало загальне схвалення і захоплення.

А за підсумками основної конкурсної програми було визначено переможців у кількох номінаціях. Отже,

– кращою режисерською роботою визнано виставу «Голомоза співачка» театру «Дев’ятий замок» м. Чернівці;

– кращою виставою стала «Варшавська мелодія» театру «На Лермонтовській, 27» м. Харків;

– кращою актрисою стала Леся Вихор з Миколаєва;

– кращим актором Євген Коляда з Харкова;

– кращою актрисою другого плану визнано Світлану Попович з Чернівців;

– кращим актором другого плану визнано Дениса Дикого з Києва;

– кращим дитячим колективом став український дитячий театр «Свія» з м. Запоріжжя;

– за кращі сценічні костюми нагороджено дитячу театральну студію мініатюр «Фенікс» з Канева за костюми у виставі «Маленький принц»;

– кращий сценічний вокал у Анастасії Задорожної з Харкова;

– кращий монолог прочитала на сцені Леся Вихор з театру «В.Т. і К» у виставі «Рай на землі» з м. Миколаїв;

– краще музичне оформлення вистави виборов народний театр «На Лермонтовській, 27» (м. Харків).

Безперечним лідером другого Всеукраїнського театрального фестивалю аматорських колективів «FORTUNA fest-2017» став театр-студія «В.Т. і К» з м. Миколаїв: на цій думці зійшлися і професійне журі, і глядачі, які віддали свої голоси за його виставу «Рай на землі» під час голосування. Таким чином, миколаївський театр-студія «В.Т. і К» отримав і Гран-прі фестивалю, і приз глядацьких симпатій.

dzvin.news