Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Пройшов цикл масових заходів про здоров`я в бібліотеці-філії №2 для дітей ЧМ ЦБС

 В бібліотеці-філії №2 для дітей за останній тиждень було проведено цикл масових заходів присвячених здоров під назвою: «Шлях до країни спорту».

Здоров’я дітей – одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя. Для України головною проблемою, яка пов’язана з майбутнім держави, є збереження і зміцнення здоров’я дітей.

З кожним роком по Україні спостерігається погіршення стану здоров'я дітей, хворобливість, відхилення в роботі внутрішніх органів, зниження рухової активності, 90% випускників - нездорові, мають ті чи інші відхилення в стані здоров'я , 51,8% першокласників мають хронічну патологію, 70% 6- річних дітей мають порушення у дозріванні та функціонуванні вищої нервової діяльності. Не секрет, що у прагненні досягнути вершини науково-технічного прогресу і благ цивілізації людина забуває про найголовніше: можливість жити і бути щасливим дає перш за все здоров'я. Сьогодні ми змогли звільнитися від багатьох інфекційних хвороб, які раніше забирали життя сотень тисяч людей. Проте останні статистичні дані свідчать: захворюваність дітей 7 -14 років збільшилась на 35%; зріс кількісний показник дитячої інвалідності, кожний шостий з випускників закінчує школу нездоровим. Досить гостро постає необхідність прийняття конкретних практичних дій і рішень, що змінили б ситуацію на краще і дали б можливість управляти здоров'ям дітей. Тому саме, регулярні заняття фізичними вправами – це широкий спектр форм та методів, здатних впливати на індивідуальний стан особистості. Можна стверджувати, що за силою потенціалу та здатності впливати на збереження та зміцнення здоров’я, фізичні навантаження, різноманітні форми адаптації та оздоровлення – значущі та ефективні, тому що будь-яка із цінностей фізичної культури в тому чи іншому ступені «працює» на здоров’я.

Дітям було розказано про те як потрібно вести своє життя, щоб бути здоровим, показано відео та ознайомлено з книгами про здоровий спосіб життя.

 Щоб  зробити  дитину  розумною   і     розсудливою,  зробіть її міцною і здоровою.  Хай  вона  бігає,  стрибає, пустує, хай грає і діє, перебуває у безперервному русі.  Ж.-Ж. Руссо