Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Година попередження "Інтернет-залежність" в бібліотеці-філії №2 для дітей ЧМ ЦБС

Кожне десятиліття породжує нові, властиві тільки йому пристрасті, потяги та залежності. Діти, підлітки та молодь як провідна та прогресивна ланка суспільства, на яку завжди покладаються великі надії, виступає в цьому випадку таким собі лакмусовим папером, який показує наявні суспільні суперечності. На тлі залежностей, що вже давно існують, поступово починають проявлятися нові, більш актуальні та злободенні, підкреслюючи своєю появою саме ті проблемні сфери, які не впорядковані належним чином.

Доступність до все нових видів «благ», безперервний розвиток гаджетів, спрямованих саме на розважальну складову суспільного споживання, складності в стосунках із рідними й близькими, падіння рівня емпатійності — це лише частина довгого списку, але вона окреслює негативний бік становлення сучасної української молоді та підлітків у суспільстві. Всі ці чинники зумовлюють появу на тлі «старих» видів залежностей, як‑от алкоголізм, тютюнопаління, вживання наркотичних речовин, «нових», що динамічно набирають обертів і стрімко розширюють свій ареал в Україні.

У цьому разі залежності виступають своєрідним способом втекти від реального світу, на деякий час відволіктися від життєвих проблем, постійної конкуренції та суєти людського буття.

В бібліотеці-філії №2 для дітей на черговій годині попередження «Інтернет-залежність», яка відбулася 15 травня 2018 року говорили про класифікацію інтернет-залежності, причини, симптоми, ознаки та проблеми в сім`ї та проведено тест на схильність до інтернет-залежності, надано психологічні поради з приводу того, як уникнути залежності.