Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Всеукраїнський конкурс " Лідер читання - 2018"

Цікавим та напруженим виявилося змагання з визначення переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання», який проводився вперше за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей спеціалізованими бібліотеками України  за сприянням Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY.

Здобути головний приз - участь у святковому фіналі конкурсу на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки – намагалися 14 учасників, учнів 6-7 класів, із Золотоніського, Драбівського, Катеринопільського, Смілянського, Уманського, Черкаського, Шполянського районів, міст Сміла та Черкаси.

Змагання проходили у два тури. У першому турі діти письмово виконували завдання на загальну ерудицію та, за допомогою карток і варіантів відповідей, розв’язували «Літературні тести». Учасники конкурсу продемонстрували знання української та зарубіжної літератури, творчості письменників рідного краю. Поки журі конкурсу підбивали підсумки першого туру, учасники конкурсу, розв’язуючи завдання захопливого квесту «У пошуках піратського скарбу», спробували знайти у бібліотеці захований скарб. А коли весело та дружно справивились з завданням, журі готове було оголосити фіналістів.

За результатами першого туру до фіналу конкурсу потрапили 5 учасників: Ванжа Максим, Калашник Світлана, Калиновська Дана, Оврамич Дмитро та Редванська Анна. У другому турі фіналісти виконували завдання під назвою «Квадрат книгомана». За уривком твору учасники мали відгадати його назву та автора. Змагання було напруженим, два учасники Ванжа Максим та Калашник Світлана за результатами двох турів набрали однакову кількість балів. І лише додаткове завдання – тести на загальні знання – дозволило визначити лідера. Ним стала Калашник Світлана – активна читачка Черкаської центральної міської бібліотеки для дітей.