Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Свято балету

Мистецтво хореографії засновано на класичному балеті. Тільки класична підготовка надає можливість вільно, без обмежень висловлювати мовою рухів емоції, фантазії, мрії . Були часи, коли новатори в області танцю, прихильники стилю модерн, відмовилися від класичної школи. Але виявилося, що недостатня підготовка обмежує можливості виконавця.

Балет є важливою частиною мистецького життя нашої країни. І в нашому місті є гуртки класичного танцю. Діяльність такого гуртка була представлена 28 лютого на засіданні методичного об’єднанні педагогів «Мистецький дивертисмент» в Центрі дитячої та юнацької творчості м. Черкаси. Розглядалась тема «Формування полікультурної компетенції учнів засобами хореографічного мистецтва». На заході були присутні начальник відділу виховної роботи та соціального захисту управління освіти департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради Депутат А.В., методисти ММК Деркач Л.М., Дєєва Ю.Г. Заступник директора по навчально-виховній роботі Ю.І. Суська ознайомила присутніх з структурою і напрямками діяльності закладу, адже Центр дитячої та юнацької творчості відвідує близько 3,5 тис. вихованців.

В умовах реформування системи освіти питання формування полікультурної компетенції стало дуже актуальним. Полікультурність є необхідною умовою успішності молодої людини. І формувати цю компетенцію необхідно постійно, в усіх видах діяльності дітей. Свої думки з цього приводу висловила завідуюча інформаційно-методичним відділом Остапенко Л.С. В порядок денний було включено інтерактивну форму роботи з використанням ІКТ, що надало можливість присутнім актуалізувати знання з історії українського балету і подивитись приклади зображення балетного мистецтва в образотворчому мистецтві. А далі презентував свою роботу ансамбль класичного танцю «Болеро». Керівник колективу Михальчук Цірцея Альбертівна. Сказати, що вона любить балет, замало. Просто це її життя. Навчатися в балетній студії нелегко, але й навчати не легше. Цірцея Альбертівна не просто навчає, вона переживає як свої їх радощі, перемоги і невдачі.

Головний принцип навчання – дати розуміння того, що робиш і для чого. На заняттях вона не тільки показує, як виконуються вправи, а й пояснює, які м`язи при цьому працюють, як вони будуть формуватись в процесі занять і які можливості при цьому розкриються, знайомить з анатомічними особливостями будови організму. Танцювати треба не тільки ногами, а й розумом і душею. Присутнім було надано, так би мовити, доступ до «кухні». Туди, де формуються таланти, набувають майстерності і яким є результат такої наполегливої праці. З захопленням дивились учасники заходу танці «Менует» на музику К. Глюка , варіації з балету «Дон Кіхот» А. Мінкуса, та «Вальс» Ф. Шопена у виконанні вихованок Цірцеї Альбертівни. Це був справжній балет. Виступ юних балерин отримав високу оцінку Татарінова В.Ф., заслуженого артиста України, головного балетмейстера-постановника Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, що теж був присутнім на заході.

І сподіваємося, що серед учасників заходу з`явились нові прихильники балетного мистецтва. «Хоча життя не складається з одних лише танців, зате справжній танець – як усе життя». (Леонід Сухоруков, український письменник).