Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Семінар викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів

9 січня 2018 року відбувся черговий щорічний семінар, організований обласним методичним кабінетом навчальних закладів культури і мистецтв Черкаської обласної державної адміністрації.

Цей захід є надзвичайно важливим для викладачів шкіл естетичного виховання, тому що дає можливість кожному з них поділитися своїм педагогічним досвідом, продемонструвати нові види і форми роботи з учнями, прийняти участь у творчих дискусіях на педагогічні та виховні теми.

Черкаська ДМШ №1 ім. М.В.Лисенка приймала в своїх стінах викладачів двох відділів: музично – теоретичних дисциплін та народних інструментів (секція баяна - акордеона).

 В роботі відділу народних інструментів у ролі доповідачів були задіяні викладачі

Димитрова О. В. (Черкаська ДШМ),  яка підготувала методичну доповідь на тему «Психологія музичної діяльності» та викладач-методист  вищої категорії Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В.Лисенка Козлова Л.М., яка познайомила слухачів з методичною доповіддю з ілюстрацією на тему «Розвиток образного мислення баяніста – акордеоніста в роботі над художнім змістом програмного твору».

Потрібно відмітити, що теоретична частина методичної доповіді  кожного з викладачів була підкріплена виступами їх учнів. Так, викладач Козлова Л.М. продемонструвала високий професійний рівень виступами шістьох учнів, які є неодноразовими переможцями Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсів. Серед них Харченко Іван, Харченко Катерина, Хачатуров Артем, Хачатуров Армаїс, Череп Дар’я.

Слухачі семінару та куратор секції баяна - акордеона директор Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака – Артемовського Хороший В.І високо оцінили методичні роботи викладачів та гідний професійний рівень підготовки юних баяністів та акордеоністів.

Викладачами відділу музично – теоретичних дисциплін області було представлено п’ять відкритих уроків та методичних доповідей. Робота викладачів Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В.Лисенка була спрямована на ознайомлення слухачів з цілковито новими формами роботи на уроках сольфеджіо та музичної літератури, втілити які стало можливим завдяки появі інтерактивної дошки.

Вона відкриває велику кількість нових можливостей зацікавити учнів музично – теоретичними предметами, зробити засвоєння нового матеріалу та закріплення вже вивченого більш творчим та винахідливим.

Більш ніж сорок слухачів обласного семінару з великою зацікавленістю та непідробним інтересом були ознайомлені з методичною доповіддю  з ілюстрацією на тему «Застосування новітніх технологій на уроках музичної літератури за допомогою інтерактивної дошки в ДМШ» викладача вищої категорії Черкаської ДМШ № 1 ім. М. В. Лисенка Кузьменко О.П., в якій прийняли участь учні третього – четвертого класів. Викладач Корнеєва І. Л. підготувала та провела відкритий урок з учнями  3 класу з використанням інтерактивної дошки на тему: «Обернення інтервалів. Основні закономірності обернення».

З методичною доповіддю на тему «Н. Паганіні  - постать романтичного віртуоза-виконавця (творчий портрет)» ознайомила слухачів викладач Канівської ДШМ Тараскіна Ж. Г.  Викладач Черкаської ДШМ  Літвінова О. А. підготувала методичну доповідь «Творчість Сергія Рахманінова в контексті світової музичної культури», а викладач  Черкаської ДМШ № 2 Яневська А.В. ознайомила слухачів з методичною доповіддю з сольфеджіо на тему «Слуховий аналіз як одна з форм роботи на уроках сольфеджіо в ДМШ». Кураторами цієї творчої лабораторії були викладачі Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака – Артемовського Лісун Ірина Віталіївна  та Яворська Лариса Миколаївна, які гідно оцінили якість підготовки викладачів музично – теоретичних дисциплін та важливість використання інноваційних технологій в сфері естетичного виховання підростаючого покоління.