Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

ПЕРШОКЛАСНИКИ ПРОХОДЯТЬ АДАПТАЦІЮ

Цими днями соціально-психологічна служба Першої міської гімназії провела цікаві заняття в ігровій формі з першокласниками з метою успішної адаптації дітей до школи. Учні і з користю провели час, із захопленням виконували усі завдання та вчилися взаємодіяти між собою, із шкільним психологом та соціальним педагогом.

Класні керівники отримали змістовні рекомендації. Було оновлено куточок соціально-психологічної служби, де розміщено цікаву інформацію для вчителів, учнів, батьків як краще налаштуватися на новий навчальний рік, та сприяти успішній адаптації усіх здобувачів освіти. 

Пам’ятка батькам першокласника

  1. 3 початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше‚ щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання.
  2. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
  3. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте‚ чи не забула вона чого-небудь важливого.
  4. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
  5. Проводжаючи дитину до школи‚ побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів.
  6. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, чи в навчанні, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до класного керівника або шкільного психолога.
  7. Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід — зручний момент для цього. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження.
  8. Не рекомендується навантажувати дитину позашкільною діяльністю з самого початку навчального року. Спорт і заняття в гуртках, звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку впевніться, що у дитини вистачить сил і часу.
  9. Пам`ятайте, у першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять, прогулянок на свіжому повітрі тощо. Тому після закінчення занять приділіть своїй дитині час.

Початкова школа – основа для подальшого навчання, виховання навичок самоорганізації і навчання, фундамент позитивного ставлення до самого себе і навколишніх. Вона повинна бути частиною щасливого дитинства, тому налаштовуйте себе і дитину на позитив.Соціально-психологічна служба гімназії бажає першокласникам, щоб світлим, радісним і плідним був кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні!