Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Вихованці "Сходинок" та "Вернісажу" отримали нові почесні звання

Вітаємо Зразкову художню студію декоративно-прикладного мистецтва "Сходинки" із присвоєнням почесного звання "Народний художній колектив" та гурток декоративно-прикладного мистецтва "Вернісаж" із підтвердженням почесного звання "Зразковий художній колектив" позашкільного навчального закладу "Багатопрофільний молодіжний центр" Черкаської міської ради.

Бажаємо нових успіхів та творчих злетів і перемог!

До відома:

Керівник Народного художнього колективу – студії декоративно-прикладного мистецтва "Сходинки" Тимошенко Галина Володимирівна.

Вік вихованців: 5-17 років.

Робота Народного художнього колективу – студії декоративно-прикладного мистецтва "Сходинки" тісно пов’язана з українським народним мистецтвом, відомими промислами та ремеслами: вишивкою, писанкарством, керамікою, витинанням.

Заняття у студії залучають вихованців до творчості, розвивають інтереси, допитливість, творчі здібності, підвищують пізнавальну активність дітей. Юні майстри ознайомлюються із надбаннями народної культури, оволодівають техніками народних ремесел, беруть активну участь у відродженні народних традицій. Вихованці у процесі занять вивчають регіональні особливості, види народної творчості у цих регіонах (писанкарство, вишивка, теслярство, кераміка, лялька-мотанка). Практична робота полягає в опануванні майстерністю виготовлення виробів, починаючи від простих до складних, а в подальшому – виготовлення авторських робіт.

Вихованці студії – активні учасники та переможці виставок, конкурсів із декоративно-прикладного мистецтва міського, обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.

Заняття відбуваються у дитячо-юнацькому клубі "Ровесник" за адресою: вул. Смілянська, 2.

Керівник Зразкового художнього колективу – гуртка декоративно-прикладного мистецтва "Вернісаж" – Коваленко Анжела Олександрівна.

Вік вихованців: 5-17 років.

Ліплення – один із найпоширеніших і найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва, навчання якому формує у вихованців художньо-естетичні смаки, творчі здібності, сприяє їхньому загальному розвитку. Ліплення – це одне з найулюбленіших занять дітей. Воно розвиває гнучкість і рухливість дитячих пальчиків, точність і координацію рухів, що сприяє поліпшенню мови, розвиває дрібну моторику рук, уяву, формуються і розвиваються навички ручної праці. Дитина набуває нового сенсорного досвіду – почуття пластики, форми і ваги.

Хоча вироби з тіста – стародавня традиція, їм знаходиться почесне місце і в сучасному світі, тому що зараз цінується все екологічно чисте і зроблене своїми руками. Солоне тісто останніми роками стало дуже популярним матеріалом для ліплення.

На заняттях Зразкового художнього колективу – гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Вернісаж» у вихованців формується свідоме, творче ставлення до праці, потреба у прекрасному як в життєвій необхідності, розвивається пізнавальний інтерес, формуються вміння ліплення, декорування виробів, виховується відчуття незримого зв’язку з декоративним мистецтвом, культурою минулих поколінь. Формуючи у дітей професійні навички ліплення, розпису, декорування виробів, навчання у «Вернісажі» орієнтує вихованців на майбутні професії майстра малих скульптурних форм, дизайнера. Види навчальної роботи – ліплення по пам’яті, за спостереженням з натури, за уявою, композиційні роботи, виготовлення сувенірів, декоративних робіт.

Юні майстри є активними учасниками та переможцями конкурсів, виставок із декоративно-прикладного мистецтва міського, обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.

Заняття відбуваються у дитячо-юнацькому клубі "Юність" за адресою: вул. Ю. Іллєнка, 81