Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Про здобутки у спорті м. Черкаси 2017 року розповів Ігор Волошин

У прес-центрі «Нової Доби» талановиті спортсмети, їхні наставники, директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР та начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту департаменту розповіли про свої досягнення та здобутки.

- У нашому місті діє «Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2021 роки» та «Програма сприяння проведенню змагань національного та міжнародного рівня у м. Черкаси на 2015-2020 роки», - розпочав  директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. - У 2017 році забезпечено проведення 108 міських змагань, де брали участь близько 12 000 учасників, проведено 24 змагання, у яких взяло участь близько 4 000 спортсменів з різних регіонів країни.

У місті функціонує 8 комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської міської ради (далі – ДЮСШ), в яких культивується 29 видів спорту та займаються спортом 3196 вихованців. З 1 вересня 2017 р. у КДЮСШ № 1 Черкаської міської ради відкрито відділення з футзалу, де займається 90 дітей. 

На базі НВК «Загальноосвітня школа І-Ш ступенів – ліцей спортивного профілю № 34» проведено спортивно-оздоровчий табір «Старт». 2017 року кількість оздоровлених спортсменів становила 225 осіб. Це вихованці – КДЮСШ, КДЮСШ № 1, ДЮСШ з веслування. У профільному наметовому таборі «Юний моряк» (водна база комунального навчального закладу м. Черкаси «Клуб моряків з флотилією») оздоровлено 209 дітей.

Рішенням міської ради від 27.12.2017 року черкаський спортсмен Сергій Куліш, який став срібним призером Олімпійських ігор–2016 у Ріо-де-Жанейро з стрільби кульової, отримав матеріальну допомогу у розмірі 700 тис. грн. Ці кошти він планує використати за призначенням – для придбання житла.

Виступи черкаських спортсменів на міжнародній арені:

 

 

 

 

 

 

 

 

Вперше звання «Майстер спорту України» виконали 4 спортсмени ДЮСШ міста та 1 спортсмен – «Майстер спорту України міжнародного класу».  

У 2017 році в м. Черкаси проведено роботу з покращення матеріально-технічної бази спортивних об’єктів міста, - зазначає Ігор Волошин. - Продовжено роботу з покращення стану спортивних об’єктів комунальних підприємств та закладів міста:

За рахунок державних коштів у 2017 році здійснено:

-         покращення спортивної бази КДЮСШ № 2 (500 тис. грн.);

-         покращення спортивної бази ДЮСШ «Дніпро-80» (500 тис. грн.);

-         придбано спортивний інвентар для відділення спортивної гімнастики (3 млн. 260 тис. грн.).  

Відповідно до рішення Черкаської міської ради від 12.12.2017 року внесено зміни до ПОЛОЖЕННЯ про стипендію міської ради та міського голови провідним спортсменам та тренерам м. Черкаси:

 З 2018 року комісією присуджується 55 щомісячних стипендій міської ради та міського голови у розмірі 2000 гривень кожна, а саме:

У 2017 році відбулося встановлення рекорду України з перетягування тролейбусів. У Черкасах на день міста троє українських богатирів за 44 секунди на 36 метрів перетягнули зчіпку чотирьох тролейбусів марки «Богдан» загальною вагою 75 тисяч 600 кілограмів. У встановленні рекорду взяли участь: 3-разовий чемпіон світу в команді Олександр Пеканов (Чернігів), шестиразовий переможець змаганнь «Найсильніша людина України», чемпіон світу зі стронгмену Олександр Лашин (Маріуполь) та найсильніша людина Черкас, заслужений майстер спорту України з богатирського багатоборства Віктор Юрченко. Представник Книги рекордів України зафіксував встановлення нового рекорду України. 

У 2017 році створено професійну футзальну команду «Дніпро», яка успішно представляє м. Черкаси у Першій лізі Чемпіонату України з футзалу.