Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Петрова Алла Василівна

Закінчила Черкаський державний університет ім. Богдана Хмельницького за спеціальністю «Українська мова і література та народознавство» (1997 р.).

Розпочала трудову діяльність у 1997 році вчителем Черкаської загальноосвітньої  школи № 11. З 2000 року працює вчителем української мови та літератури в  Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №17.

Педагог відзначається високою професійністю, постійною готовністю до творчого пошуку. Проблема, над якою працює: використання комп’ютерних технологій у процесі вивчення української мови та літератури. Стала учасником  Міжнародного форуму «Нові горизонти  ІКТ в освіті» м. Київ. Пройшла дистанційне навчання на сайті польсько-українського центру співпраці. Застосовує нові нестандартні форми роботи. Так, розробки презентацій змістовно доповнили уроки по вивченню творчості О. Довженка та «Особливості опису та побудови пам'ятки історії та культури», які були представлені на виставку педагогічних технологій. Вчитель проводила відеоуроки з української літератури для учнів міста, а також відкриті уроки для вчителів міста та області.  Спонукає учнів до творчості, активності, бажання показати кращі знання й глибокі уміння. Талановитий педагог – свою працю словесника будує на народознавчих засадах, залучає учнів до відтворення українських традицій, зокрема проведення свят Маланки, колядування, закликання весни, які викликають великий інтерес серед учнів та вчителів. Постійний учасник Міжнародної наукової конференції «Мова і культура», учасник Всеукраїнського проекту «Український фен-шуй», метою якого було формування ціннісного ставлення до української нації, до культури свого народу, активної громадської позиції.   

             Всю свою творчу енергію педагог спрямовує на поповнення педагогічного арсеналу сучасними методами, що значно сприяє підвищенню якості знань учнів. Розробила серію зошитів з української мови для учнів шостих та сьомих класів, збірник з української мови для учнів 6 класів. Дані розробки  були представлені на виставку педагогічних технологій. Співпраця вчителя та учнів дає можливість отримати новизну методичного втілення, глибокий гуманізм та науковість. Її вихованці неодноразово ставали переможцями міського конкурсу юних поетів, призерами олімпіад з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, переможцями міського, обласного  конкурсу ім. Т. Г. Шевченка.                                                                         

Нагороджена грамотами Департаменту освіти та гуманітарної політики (2004 - 2015 рр.),  Почесною грамотою  обласної державної адміністрації ( 2013 р.)                                                         

 Учитель вищої категорії. Заслужений вчитель України (2013 р.)