Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Сальваровський Ярослав Романович

Дата народження - 9 липня 1954 року, с. Вікторів, Галицького району, Івано-Франківської області.

Закінчив Мелітопольський  державний педагогічний інститут у 1980 році, за спеціальністю географія і біологія.

Вчитель вищої категорії, вчитель-методист, Заслужений вчитель України.

Сальваровський Я.Р. розпочав трудову діяльність в 1971 році, а педагогічну - в 1980 році (після закінчення Мелітопольського державного педагогічного інституту) в Шполянській школі-інтернат вчителем географії та біології.

З 1981 по 1993 рік працював на посаді вчителя географії Черкаської середньої школи №5.

З 1993 року працює вчителем географії фізико-математичного ліцею м. Черкаси.

Сальваровський Я.Р. виявляє ґрунтовну професійну компетентність, досконало володіє сучасними формами організації навчально-виховного процесу, забезпечує високу результативність своєї праці. Вміло поєднує індивідуальні та групові форми роботи. Його учні володіють  глибокими  знаннями, вміннями та навичками, продовжують навчання у ВНЗ, в тому числі за спеціальностями пов’язаними з географією та економікою.

Систематична і наполеглива діяльність по залученню обдарованої молоді до наукових досліджень дозволила створити творчу групу юних географів, які систематично показують високі результати, беруть участь у конкурсах та олімпіадах. Завдяки його участі в місті та області створений певний напрямок роботи з дітьми, що мають нахил до природничо-географічних наук. Учасники цієї творчої групи  одні з перших в області розпочали діяльність в рамках МАН і неодноразово ставали переможцями на всеукраїнському рівні. Частина  з них продовжують навчатись і в аспірантурі за обраним за допомогою вчителя профілем.

Його вихованці щороку виборюють призові місця у ІІ, ІІІ та IV турах Всеукраїнських олімпіад з географії. За час роботи Сальваровського Я.Р. у фізико-математичному ліцеї ним підготовлено 82 переможці ІІІ туру та 26 переможців IV туру Всеукраїнських олімпіад з географії та 5 переможців ІІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт учнів Малої академії наук.

 Контрольні опитування, анкетування учнів свідчать про стійкий інтерес ліцеїстів до вивчення географії, про високий рівень їх навчальних досягнень, що підтверджується результатами конкурсних іспитів до найпрестижніших ВНЗ України.

Систематично підвищує свій фаховий рівень, бере активну участь у роботі методичного об’єднання вчителів географії, співпрацює з Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників, економічним факультетом Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького.

Учитель є автором підручника для 8-х – 9-х класів загальноосвітніх шкіл “Географія Черкаської області”(2000 рік).

Сальваровський Я.Р.  має кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії” педагогічне звання “Вчитель-методист”. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти України (1999, 2003, 2005 роки), знаком “Відмінник освіти України” (1996 рік).

Список основних праць:

Сальваровський Я.Р., Географія Черкаської області, підручник для 8-9 класів загальноосвітніх шкіл Черкаської області, Черкаси, Вибір, 2000, 64 стор.